14 Tıp Bayramı Kutlu Olsun

İnsanların kaliteli, mutlu bir yaşam sürmelerinin ana koşulu sağlıklı bireyler olmalarından geçmektedir. Bedenen ve ruhen sağlıklı bireyler, eğitimin artmasına, üretimin güçlenmesine, ülkenin kalkınmasına dolayısıyla toplumsal refahın artmasına önemli katkı sunarlar. Gelişmişliğin en önemli göstergelerinden birinin sağlık hizmetleri olması nedeniyle, insan sağlığının korunması, sağlık sorunlarının ortadan kaldırılması adına her koşulda görev yapan doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarının ortaya koyduğu çabanın değeri ölçüsüzdür.

İnsanın sağlık çalışanı olabilmesi için yüreğinin insan sevgisiyle dolu olması gerekir. Sağlık sisteminin bu günlere gelmesinde en büyük katkıyı; büyük bir sabırla, hoşgörüyle, özveriyle yaratılmış en değerli varlık olan insanlara hizmet eden, onların sorunlarını, dertlerini paylaşabilen, böylesine zor bir görevi büyük bir aşkla ve şevkle yerine getiren sağlık çalışanları yapmaktadır.

Son yıllarda Türkiye sağlık politikaları tam manası ile bir değişim ve dönüşüm geçirmiş, insan odaklı ve önleyici sağlık hizmetleri esas alınan bir sisteme geçilmiştir. Sağlıkta kalitenin ve hizmet ağının geliştirilmesine yönelik çalışmalar kesintisiz sürdürülmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti birçok gelişmiş ülkenin önüne geçmeye başlamış hayata geçirdiği projelerle örnek teşkil eder hale gelmiştir.

Bu vesileyle, insanlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek ve halkımıza daha sağlıklı bir hayat sürmelerini sağlamak için tüm zorluklara rağmen, gece gündüz demeden onurlu ve kutsal bir görevi büyük özveriyle yerine getirmeye çalışan tüm doktor ve sağlık çalışanlarımızın “14 Mart Tıp Bayramını” kutluyor; sağlıkta bugünlere gelmemizdeki katkıları için kendilerine şükranlarımı sunuyor ve başarılı hizmetlerinin devamını diliyorum.

Dr. İsmet KOLOMUÇ

                                                                                                                                                   İl Sağlık Müdürü

                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

14 Mart 2016 Pazartesi 08:36:20
Görüntülenme Sayısı : 275