29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun

Aziz ve büyük milletimiz, işgal altında olan ülkesini korumak amacıyla Kurtuluş Savaşı'nı başlatmış, kadını, erkeği ve çocuğuyla topyekûn büyük gayret ve fedakârlıklar göstererek savaşmış, tarihteki en parlak başarılardan birini elde ederek savaşı kazanmış ve Türkiye Cumhuriyetini bu kadim Anadolu toprakları üzerine 92 yıl önce kurmuştur.

Mana ve gücünü, milletimizin ortak iradesiyle ve büyük bir iman gücüyle gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinden alan Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur. Cumhuriyet, bir milletin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin adıdır.  Bu millet ki yokluk ve imkânsızlıklar içinde bile umutsuzluğa kapılmayarak, inanç ve kararlılıkla sürdürdüğü Kurtuluş Savaşını zaferle neticelendirmiştir.

Bizden öncekilerden emanet aldığımız, bu eşsiz zafer üzerinde yükselen Türkiye Cumhuriyetinin bu değerli mirasını; aynı yüksek ruh ve şuurla her geçen gün daha da güçlendirerek, bizden sonraki nesillere  devrederken, ebediyen yaşayacak olan Türkiye Cumhuriyetini muasır medeniyetlerin ötesine taşımaya, huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için hiç şüphesiz ki el birliği ile gece gündüz demeden çalışmaya kararlıyız.

Bu düşüncelerle; Cumhuriyet’imizin 92. kuruluş yıldönümünü bir kez daha kutluyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, O’nun kahraman silah arkadaşlarına, milleti ve vatanı için canlarını seve seve feda eden şehitlerimize, sonsuz minnet ve şükranlarımı sunuyor ve rahmetle anıyorum.

 

Dr. İsmet KOLOMUÇ
İl Sağlık Müdürü

28 Ekim 2015 Çarşamba 11:50:16
( Güncellenme : 28 Ekim 2015 Çarşamba 12:25:59)
Görüntülenme Sayısı : 194