30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun

 

Dünya tarihinde kalıcı ve parlak medeniyetler kurmuş, hak ve adalet mücadelesinde tarihte şan ve şeref dolu sayısız nice zaferler kazanmış büyük bir milletin asil evlatları olarak  30 Ağustos Zafer Bayramı’nı  milletçe idrak etmenin onurunu ve gururunu yaşıyoruz.

30 Ağustos Zaferi, tarihi boyunca karşılaştığı tüm engelleri birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşlik ruhuyla, inanç ve kararlılıkla aşan aziz milletimizin ortaya koyduğu en büyük zaferlerden biridir.

Yüce milletimiz, imkânsızlıklar içinde bulunsa dahi, milli ve manevi değerlerini canını ortaya koyarak korumayı bilmiş, inandığı yoldan asla geri dönmemiş, varlığına ve bekasına kastedilmesine asla izin vermemiştir.

Birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlara aziz milletimiz bundan sonra da asla taviz vermeyecektir. Bu devletin her karış toprağı şehitlerimizin aziz kanlarıyla sulanmış ve yine bayrağımıza asil rengini vatanı için hayatını hiçe sayan şehitlerimizin aziz kanı vermiştir. Bu vatan  ay yıldızlı al bayrağın gölgesi altında ebediyen yaşayacaktır.

Bizler her birimiz sağlık neferleri olarak, canla başla bize bu vatanı emanet eden şehitlerimize layık olmak ve ilimizin sağlık alanında gelişmesi ve ilerlemesi için üzerimize düşen görevi en güzel şekilde ifa etmek üzere gece gündüz demeden çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz.

Millet olarak nereden gelip, nereye gittiğimizi, kutlu yürüyüşümüzün mana ve değerini bizlere en güzel şekilde hatırlatan,  şanlı tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle başta büyük komutan ve devlet adamı Atatürk ve O'nun silâh arkadaşları olmak üzere şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve şükranla anıyor ve 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.

Dr. İsmet KOLOMUÇ

İl Sağlık Müdürü

 

28 Ağustos 2015 Cuma 14:41:58
( Güncellenme : 28 Ağustos 2015 Cuma 16:50:16)
Görüntülenme Sayısı : 255