12-18 Mayıs Hemşirelik Hastası Kutlu Olsun

Hemşirelik, temelinde insana saygı ve sevgi olan; toplumsal ihtiyaçlardan doğan, din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin,  birey, aile ve topluma sağlığını kazandırmak için çalışan, insan hayatıyla doğrudan ilişkili profesyonel bir meslektir.  

Hemşireler, yüreği sevgi ve şefkatle dolu; sağlığı yerinde olmayan, yardıma muhtaç insanlara hizmet eden; toplumun sağlığını yükseltmek, hastalıklı bireyi diğer disiplinlerle beraber tedavi etmek için çalışan bir sağlık disiplinidir.

Gerek koruyucu sağlık hizmetlerinde gerekse tedavi edici sağlık hizmetlerinde önemli görevler üstenen hemşireler, geçmişten günümüze tıp alanının ilerlemesinde büyük roller üstlenmişlerdir.

Lisans ve lisansüstü eğitimlerle donanım kazanan, sürekli kendilerini geliştirerek sağlık hizmetlerinin kaliteli ve etkili sunulmasını sağlayan, ileri teknolojiyi kullanarak sağlık hizmetine büyük katkı sunan hemşirelerimiz sağlığın vazgeçilmez unsurlarıdır.

Bu özel hafta vesilesiyle, sağlık sisteminin vazgeçilemez unsuru olan, sağlıklı bireyler ve sağlıklı bir toplum için; çok önemli ve kutsal bir görevi gece gündüz demeden büyük bir fedakârlıkla ifa eden, bu yüce mesleğin mensubu bütün hemşirelerimizin, “Hemşireler Haftasını” kutlar, meslek hayatlarında başarılar dilerim.

 

                                                                                                                                        Dr. İsmet KOLOMUÇ

                                                                                                                                            İl Sağlık Müdürü 

12 Mayıs 2017 Cuma 08:04:04
( Güncellenme : 12 Mayıs 2017 Cuma 08:08:09)
Görüntülenme Sayısı : 597