29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun

Bu yüce millet tarihe bir destan yazarak, milli mücadele eseri olan Türkiye Cumhuriyetini; kadını, erkeği ve çocuğuyla topyekûn büyük gayret ve fedakârlıklarla savaşarak, yokluk ve imkânsızlıklar içinde bile umutsuzluğa kapılmayarak, inanç ve kararlılıkla sürdürdüğü Kurtuluş Savaşını milletimizin azim ve kararlılığıyla tüm yurda dalga dalga yayılan zaferle neticelendirerek kurmuştur.

Bu millet ki tarihteki en parlak başarılardan birine imza atarak, haksız, insanlık dışı ve gayri meşru engel ve emelleri aşmıştır. Bu eserin her satırı fedakârlık, her sayfası kahramanlıklarla doludur. Adım adım büyüyen kurtuluş azmi, kademe kademe güçlenen diriliş aşkı ile birleşerek, emperyalizmin tüm tuzaklarını bozmuş ve Türkiye Cumhuriyeti'nin duvarlarını örmüştür. Cumhuriyetimizin 93 yıllık tarihi, milletimizin en zor şartlarda nasıl yeniden ayağa kalkabileceğini gösteren, geleceğimiz için bize umut veren, attığımız her adımda ders almamız gereken bir dönemdir.

Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için  gece gündüz demeden çalışmak, mücadele etmek, gerektiğinde bizler sağlık neferleri olarak ya da bu ülkenin bir vatandaşı olarak fedakârlıkta bulunmak, hepimizin müşterek vazifesidir.

Ülkemizin içinden geçtiği bu zorlu günlerde, Cumhuriyetimizin kuruluş yıldönümü vesilesiyle, bugün, o kenetlenmeyi bir kere daha hatırlamak ve ülkemize bağlılığımızı en net haliyle ifade etmek için büyük bir imkândır. Bu bayram vesilesiyle ortaya koyacağımız birlik ve beraberlik tablosu, aramıza nifak tohumları ekmeye çalışanlara verilecek en güzel cevaptır.

Cumhuriyetimizin 93. yıl dönümünde, Büyük Önder Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş, canlarını feda ederek bu vatanı bizlere miras bırakmış tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyor, Cumhuriyet Bayramınızı Kutluyorum.

                                                                                                                                     

                                                                                                                                         Dr. İsmet KOLOMUÇ

                                                                                                                                           İl Sağlık Müdürü

28 Ekim 2016 Cuma 12:05:17
( Güncellenme : 28 Ekim 2016 Cuma 12:09:02)
Görüntülenme Sayısı : 211