‘Her Gün 10 Bin Adım’ Atalım

Sağlık Bakanlığınca yürütülen “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında ‘Her Gün 10 Bin Adım’ temalı yürüyüş, İl Sağlık Müdürlüğü koordinatörlüğünde,  Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinin katılımıyla gerçekleştirildi.

İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Seyhan Canbulut  yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Bakanlığımızca yürütülen “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında ilimizde, sağlıklı yaşamın teşviki, obezitenin önlenmesi ve fiziksel aktivitenin desteklenmesi amacıyla aktiviteler düzenliyoruz.

Son yıllarda obezitenin artmış olduğunu görüyoruz. Yürüyüş sadece obezite değil, diyabet, kanser, kronik hastalıklar, tansiyon gibi hastalıkların önlenmesinde de oldukça önemli. Kişinin sağlıklı olması, kas, eklem yapısının sağlığı için günde en az 10 bin adım yürümesi gerekiyor.

Bizler de 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü nedeniyle, Bakanlığımızın başlattığı “Her Gün 10.000 Adım”  temalı yürüyüş etkinliğimizi daha sağlıklı bir toplum oluşturmak ve aynı zamanda kamuoyunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenliyoruz.

Sağlık için bütün vatandaşlarımızı günde 10 bin adım yürümeye davet ediyoruz. Son olarak katılımcılarımıza teşekkür eder ve herkese sağlıklı günler dilerim.”

İl Sağlık Müdürlüğü önünden saat 14:00’da başlayan ‘Her Gün 10 Bin Adım’ temalı yürüyüş, 19 Eylül Orta Okulunda sonlandı.

4 Ekim 2016 Salı 16:19:15
( Güncellenme : 4 Ekim 2016 Salı 16:27:11)
Görüntülenme Sayısı : 474

Galeri