30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu sağlayan süreçteki en önemli dönüm noktası olan 30 Ağustos, kahraman ordumuzun ve aziz milletimizin, şanlı tarihimize altın harflerle yazdığı bir zaferdir.

Bu zafer, şanlı tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletin, vatan toprağı işgal altındayken vatansever halkıyla, yokluklara, yoksunluklara rağmen azimle, inançla ve kararlılıkla toprağını nasıl müdafaa edebileceğini, büyük bedeller ödeyerek de olsa yedi düvele gösterdiği, insanımızın en zor şartlarda bile tek yürek, tek millet olarak mücadele ettiği, 30 Ağustos 1922’de kazanılan, Başkomutanlık Meydan Muharebesi’dir.

Milletimiz, her aşaması eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu mücadelesi sonucunda kazandığı bağımsızlığını her daim koruyacaktır.  Ülkemizi parçalamak isteyenler dün olduğu gibi bugün de, milletimizin izzetli direnişi karşısında çaresiz kalmışlardır ve kalacaklardır. Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kast etmek isteyen güçler daima devletimizi bütün azamet ve kudretiyle karşılarında bulacaktır.

Milletimizin canla başla bu kadim Anadolu topraklarında kurduğu, Avrupa ve Asya’nın incisi  eşsiz ülkemiz için bizler de sağlık neferleri olarak, ülkemiz ve ilimizde insanımıza daha kaliteli hizmet sunmak için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz.

30 Ağustos Zafer Bayramımızın 94. yıldönümü vesilesiyle,  başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanları ile bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.  15 Temmuz 2016’da ikinci istiklal mücadelemizde hayatlarını kaybeden 242 şehidimize ve bugüne kadar ülkemizde meydana gelen hain örgütlerin yapmış oldukları terör saldırılarında hayatlarını kaybeden asker, polis ve vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.

 

Dr. İsmet KOLOMUÇ

                                                                                                                                                     İl Sağlık Müdürü

29 Ağustos 2016 Pazartesi 11:32:36
( Güncellenme : 29 Ağustos 2016 Pazartesi 12:44:50)
Görüntülenme Sayısı : 244