Sağlıkta Şiddete Kınama

Fatsa Devlet Hastanesi Acil Servisimize dün akşam saatlerinde başvuran çocuk hastanın yakınları, acil serviste çalışan hemşiremize darp girişiminde bulunmuştur.

Bizler, milletine hizmet aşkıyla görevlerini büyük fedakârlıklarla yerine getiren sağlık çalışanlarımızın, gece gündüz demeden gösterdikleri üstün gayretleri için müteşekkiriz. Böylesine fedakârlıkla görevlerini yapmakta iken, hiçbir insanın kabul edemeyeceği, insan onuruna yakışmayan bir şekilde ve acımasızca saldırıya uğramaları çok üzücü. İnsanların hayatlarını kurtarmak için büyük fedakârlıkla çalışan sağlık çalışanlarımızın tüm isteği hastalarını sağlıklarına kavuşturabilmek iken, böylesine cahilce, acımasızca saldırıya uğramaları, tüm camiamız için üzüntü kaynağıdır.

Sağlık hizmetleri kuşkusuz kesintisiz verilmesi  ve vatandaşlarımızın 7 gün 24 saat ulaşması gereken bir hizmet dalıdır. Bizler halkımıza şiddet görmeden insanca ortamlarda sağlık hizmeti sunmak istiyoruz. Birileri insan sağlığını hiçe sayabilirler ama ömrünü insana hizmet etmeye adamış olan “adanmışların” böyle bir hakkı yoktur. Bizler bu düsturla hareket ediyoruz.

Darp edilmesine rağmen ettiği yemine sadık kalarak, öncelikle bir sağlık çalışanı, bir kadın,  bir anne ya da anne adayı, insanlığa hizmeti düstur edinmiş bir insan olan ve başvuran hastalarının sağlığını her şeyin üstünde tutan ve onun sağlığını baz alarak görevine devam eden değerli hemşiremize yapılan bu ve tüm sağlık çalışanlarına yapılan saldırıları nefretle kınıyor, bir daha bu tür saldırıların yaşanmamasını ümit ediyor ve hemşiremize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

 

                                                                                                                                               Dr. İsmet KOLOMUÇ

                                                                                                                                                    İl Sağlık Müdürü

 

21 Temmuz 2015 Salı 11:40:37
( Güncellenme : 21 Temmuz 2015 Salı 12:06:58)
Görüntülenme Sayısı : 332